• Tel: +90 242 227 92 27 / +90 242 229 65 66
  • Mail Adresimiz: info@uncalidis.com
  • Çalışma Saatlerimiz: 10:00 - 18:30 (Haftaiçi)

Sağlık Turizm Merkezi - Antalya

Sağlık turizmi alternatif turizm içerisinde ülkemizde ve diğer ülkelerde son 4-5 yıldır konuşulur ve tartışılır hale gelmiştir. Seyahat turizmi dışında çıkış yolu aradığımız bu yıllarda alternatif turizm alanlarından olan sağlık turizmine girişimiz, Sağlık Bakanlığımızın, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesinde 31 Mart 2010 tarih 18529 sayılı makam oluru ile kurmuş olduğu Sağlık Turizmi Daire Başkanlığı ile gerçekleşmiştir. Yeni yeni başlanan sağlık turizmi pastasının yapımında, bu pastayı nasıl daha büyük yapabiliriz düşüncesiyle ve «sağlıklı turizm» sloganıyla çıktığımız bu yolda bizler profesyonel sağlık çalışanları ile turizm çalışanları bir araya gelerek başarılı oluşumlarla büyüyerek sağlam ve emin adımlarla daha büyük projelere ulaşmak adına sağlık turizminde adımlarımızı atacağız.

Projemizin en büyük amacı ise yurt içi ve yurt dışından gelecek olan turistlerin ve hasta kitlemizin hasta anlayışından çıkılarak dostluklara dönüştürülmesi; ülkemize döviz girdisinin sağlanması; kurumsal kimliğimizin iyi tanıtılmasının yanında şehrimizin ve ülkemizin tanıtımını daha iyi şekilde gerçekleştirmesidir.

Ülkemizin dört bir köşesinin farklı güzellikler ve doğal kültürel zenginliklerle dolu olması ülkemiz ziyaretinde önemli yere sahiptir.

Özellikle yurt dışından gelen hastalarımızın tedavilerini eğlenceli vakitlere dönüştürebilmek, tedavilerinde oluşan boş zamanlarını kültürel ve tarihsel geziler ile doldurmak ve tüm hastalarımıza uluslararası kalite standartlarında hizmet etmek projemizin hedefleri arasındadır

 Antalya'da Sağlık Turizmi

Antalya'da sağlık turizmi Antalya ilimiz ise bazı ülke vatandaşları için dört mevsimin aynı anda yaşanabildiği coğrafik bir konuma sahiptir. Tahtalı teleferik le Mart-Nisan dönemlerinde kış atmosferini yaşarken, aşağı sahillerimizde Konyaaltı, Lara, Kemer vs. denize girilebilmektedir. Kayak yapma fırsatı ise Saklıkent'te mümkün olup, Rafting ve safari turları gerçekleştirilebilmektedir. Doğal ve kültürel olan müze ve ören yerlerimizde ayrı bir avantaj katmaktadır. Phaselis, Antalya Arkeoloji Müzesi, Perge, Aspendos, Alanya Kalesi, Side Antik Tiyatrosu, Manavgat ve Kurşunlu Şelaleri'nin ziyaretleri araç transferleri ve rehberler eşliğinde gerçekleştirilebilir. Çevre illerimize yakın olan ve 1-2 günlük tur çeşitliliğini katabileceğimiz Pamukkale, Kapadokya, Konya-Mevlana gibi yerler ziyaret edilebilir.

Kış sezonların da Eylül-Mayıs arası dönemlerde boş kalan ve atıl kapasite kalan otellerimizin yatak kapasiteleri de kullanılarak hem otellerimizin kullanıma kazandırılması, aynı zamanda istihdamın devam ettirilmesi açısından önemli rol oynamaktadır.

Antalya bölgesinde çok sayıda yatak kapasitesi bulunması ve sayısı fazla olan seyahat acenteleri ile işbirliğinin sağlanması ayrı bir avantaj yaratacaktır.

Yabancı dil bilen kalifiyeli personellerin bu bölgede yoğunlaşmış olması istihdam da sıkıntı yaşanmayacağının göstergesidir.

  

Sağlık Turizminde Neden Antalya?

Sağlık turizmi ve seyahat ile , çeşitli makaleler , belgeseller ve resimler görmüşsünüz. Ve hatta tatil yapmak için bir çoğumuz ; nereye , nasıl ve gittiğimizde nelerle karşılaşacağımız konusunda birkaç gün araştırmalar ve fikir alışverişi yaparak biraz zaman sarf ederiz. Dünyanın her tarafı hass güzelliğe sahip olduğundan hiç şüphe yok ve çeşitli iklimlere sahip olan dünyamızda , bazı konumlar ve iklimler , bir çok ruhsal ve fiziksel hastalıklar için bilim insanları tarafından tespit edilmiş ve uygulamaya ısrar edilmiştir.

Örnek olarak , turizmde ve bilhassa Türk Kültüründen, dünyaca meşhur Türk Hamamı ve çamur banyo’sunu ele alarak , ne kadar cilt hastalıklarının tedavisinde yararlı ve yardımcı olduğunu anlatmak isterim ama, bunu tüm dünya biliyor olduğu için sadece hatırlatmakla yetiniyorum.

Bu konuda daha yeni ve güncel konulardan birisi de tıp ve iklim şartlarından aynı anda ve ruhsal dinlenme söz konusu ki artık günümüzde genellikle,  deniz , kumsal ve sıcak iklimine sahip olan yerler , insanlar için seçeneklerin üst sıralarında yer alıyor.

Dört mevsim yaşayan ülkemizde de , son yıllarda teknoloji  ve yüksek kalite eğitim bir araya gelip , tıp bilimini, profesyonel doktorlarımız ile birlikte dünyaya tanıtmıştır. Ve bu nedenle insanlar Türkiyeyi sadece tatil amaçlı değil, tedavi amaçlı ve onun yanı sıra ekonomik ve fiyat açısından , daha da cazip buluyorlar.

Antalya , Türkiye’nin en meşhur turizm bölgesi olmakla birlikte, tatil ve tedavi amaçlı çok iyi bir seçenek olmuştur ve artık dünyanın her bir yanından , turistleri misafir ediyor. Ve ne mutlu ki çoğunluk, ülkemizden memnun ayrılıyorlar.

Uncalı Ağız ve Diş Sağlığı Polikiliniği de bu konuda , uzman personeli ile her dilden ve her ülkeden turistleri ağırlamaktan çok mutlu, be sağlık turizmi ile ilgili görevini yerine getiriyor. Tüm ağız ve diş hastalıklarını teknolojik ve profesyonel bir ortamda, 100% müşteri memnuniyeti sloganı ile hem turistlerin sağlık amaçlı hem de gezme amaçla Antalya'ya gelmelerini tavsiye eder ve bu konuda düzenlediği kampanyalarla , turistlere yaz ve kış mevsimlerinde; seyahat, konaklama, gezi ve tedavi paketler sunmaktadır.

 

sağlık turizmi

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi - Cuma
10:00 - 18:00
Cumartesi
10:00 - 17:00
Pazar
Kapalı

AŞKIN HASTANE İŞLETMECİLİĞİ SANAYİ VE TİC. LTD. ŞTİ.

Bizden Haberdar Olun

Diş sağlığı alanındaki güncel haber ve hizmetlerimizden haberdar olun.