• Tel: +90 242 227 92 27 / +90 242 229 65 66
  • Mail Adresimiz: info@uncalidis.com
  • Çalışma Saatlerimiz: 10:00 - 18:30 (Haftaiçi)

İmplant

Diş implantları

Son yılların en popüler diş tedavilerinden birisi olan diş implantları, tedavi edilmesi mümün olmayan çürükler, kırıklar vb sebebi ile eksik olan dişlerin estetiğini ve fonksiyonunu eski haline getirmek için diş kökünü taklit ederek çene kemiğinin içerisine yerleştirilen küçük vidalardır.

  • Titanyum bileşiği sayesinde diş implantları biyolojik olarak insan vücudu ile uyumludur.
  • Köprü tedavisinin aksine, diğer dişlere bir zararı olmayıp günlük hayatınızda doğal dişleri aratmayacak konforu sağlar.

Diş implantlarının faydaları nelerdir?

  • İmplantlar sadece eksik dişlerimizin olduğu bölgeye uygulanır. Bu nedenle diğer dişlerimize herhangi bir zarar vermemektedir.
  • Geleneksel köprülerden ve hareketli protezlerden daha dayanıklı, sağlıklı ve konforlu sonuçlar sağlarlar.
  • Diş kaybı olan bölgelerde işlevi olmayan kemik dokusu diğer bölgelere göre daha hızlı erir. Diş implantları, yerleştirildikleri bölgede kemiği harekete geçirir ve kemik erimesini azaltıp yavaşlatır.

İyileşme süresi ne kadardır?

İmplant, çene içerisindeki kemiğe yerleştirildikten sonra bakımına dikkat edildiği sürece bölge çevresi iyileşme oldukça hızlıdır. Burada önemli olan nokta, implantın çene kemiği ile birlikte kaynaşmasıdır.
Bu kaynaşma süreci, 3-6 ay arasında değişmektedir. İyileşme süresindeki fark, hastadan hastaya değişen kemik kalitesi ve miktarına bağlıdır.

Kliniğimizde cerrahımız, kemiğiniz ile ilgili değerlendirmeyi tedavi öncesi muayenenizde röntgenlerden toplanan bilgilere, sağlık geçmişinize ve ameliyat sırasında kemiğinizin durumuna göre yapacaktır.

İmplant tedavisi kimlere uygulanabilir?

İmplant tedavisi çene ve yüz gelişimini tamamlamış 18 yaş üzerindeki bireylere uygulanabilmektedir. Tedaviden önce çene ve kemik yapısının tedaviye uygun olup olmadığı çekilen röntgen ve cerrahın yapacağı muayene sonrası anlaşılabilmektedir. Kemik durumu yetersiz olan hastalar, uygun tedavi (kemik agmentasyonu/ekleme) yapıldıktan sonra implant tedavisi görebilirler. 

 


Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi - Cuma
10:00 - 18:00
Cumartesi
10:00 - 17:00
Pazar
Kapalı

AŞKIN HASTANE İŞLETMECİLİĞİ SANAYİ VE TİC. LTD. ŞTİ.

Bizden Haberdar Olun

Diş sağlığı alanındaki güncel haber ve hizmetlerimizden haberdar olun.